ADELE POLSKA

Pierwszy tatuaż Adele jest oczywistym odniesieniem do mamy Brytyjki – Penny Adkins, z którą Adele jest w bardzo bliskich relacjach. Artystka nigdy nie mówiła zbyt dużo tym tatuażu, niemniej jednak przyznała, że jest on dla niej szczególnie ważny, właśnie z racji, że jest poświęcony bardzo bliskiej Jej osobie.

 

Tatuaż widniejący na lewym nadgarstku został wykonany 13. sierpnia 2011r. w Lyle Tuttle Tattoo & Museum w San Francisco w Kalifornii.

„One Penny”

Pod tatuażem „One Penny” znajdują się 3 wytatuowane gwiazdki często zaliczane do wcześniej wymienionego tatuażu. Tą „dziarę” Adele zrobiła wraz z Joy Williams znaną z zespołu „The Civil Wars”, którą poznała podczas swojej drugiej trasy koncertowej - Adele Live.

 

Grupa „The Civil Wars” supportowała główny koncert wieczoru który grała Brytyjka. Adele potwierdziła, że duet muzyków zalicza się do grona Jej najbliższych przyjaciół.

Trzy gwiazdki

Podczas 55. gali Grammy (2013r.) można było po raz pierwszy zauważyć czarną literkę A wytatuowaną za prawym uchem Artystki. Pierwsza litera alfabetu ma związek z synem Adele - Angelo. 

Litera "A"

W czerwcu 2013 roku na oficjalnym facebooku firmy Bang Bang Tatttos pojawiło się zdjęcie Adele z tatuażystą. Na grafice widać dokładnie tatuaż piosenkarki, który znajduje się na Jej lewej dłoni. Początkowo w znaczeniu tej dziary odszukiwano powiązań z przyszłą (trzecią) płytą. Domniemywało się, że tak zostanie nazwany singiel promujący kolejny krążek Brytyjki. 

 

Plotki rozwiała sama Adele w wywiadzie dla Rolling Stone (3 listopada 2015), podczas którego wytłumaczyła, jakie znaczenie ma dla Niej słowo „Paradise”.

„Angelo jest moim rajem (paradise)” - powiedziała z nietypową odrobiną nieśmiałości.

"Paradise"

Adele imię swojego syna wytatuowała sobie na prawej dłoni. Po raz pierwszy mogliśmy zauważyć ten tatuaż podczas Glastonbury Festival w 2015 roku.

Dodatkowych znaczeń nie ma sensu się doszukiwać, gdyż to najprostszy do interpretacji tatuaż Adele.

„Angelo” 

O największym z tatuaży Adele dowiedzieliśmy się dzięki magazynowi Rolling Stone, któremu Adele udzieliła wywiadu w ramach promocji albumu „25”. Artykuł ukazał się 3 listopada 2015 roku.  –> http://www.rollingstone.com/music/news/adele-inside-her-private-life-and-triumphant-return-20151103?page=8

 

"Wśród innych, (Adele) ma również ogromny tatuaż – trzy gołębie na plecach."

 

Można domniemywać, że dzieło to zostało powiększone w późniejszym czasie, gdyż na kolejnych zdjęciach widzimy, że gołębi jest nieco więcej niż początkowo. Tatuaż latających ptaków reprezentować może wysokie aspiracje, wolność i nigdy niespoglądanie za siebie.

Gołębie na plecach

Bardzo trudno jest dopatrzeć się na zdjęciach tego tatuażu, ale niewątpliwie nad wytatuowanym wcześniej sercem pojawił się pierwszy tatuaż związany z muzyką Adele. Cyfry "19" "21" wskazują jednoznacznie na nazwy płyt Adele. Jesteśmy ciekawi, czy obok pojawi się miejsce na "25".

"19", "21"

Najnowszy tatuaż wypatrzony przez fanów na dodanym przez Adele zdjęciu z wakacji 2019. Piosenkarka na swojej prawej ręce umieściła szóstą w kolejności od Słońca planetę. Wciąż nie wiemy, co oznacza ten tatuaż dla Brytyjki. Ze zdjęcia wynika, że jest to pierwszy kolorowy tatuaż, który znalazł się na ciele Adele

Saturn

Na ciele Adele od 2011 roku przybywa małych dzieł sztuki. W większości są to niewielkie dziary odnoszące się do bliskich Brytyjki. Wyjątkowym pod względem wielkości tatuażem są gołębie po prawej stronie pleców Artystki, które zajmują sporą ich część. Do tej pory dowiedzieliśmy się o 9 tatuażach Adele: "One Penny", trzy gwiazdki, 19 21, "A" za uchem, "Paradise", "Angelo", gołębie na plecach oraz najnowszy - Saturn.

Tatuaże

I na tym lista się obecnie zamyka. Aby nie zostawiać Was z niedosytem dorzucamy zdjęcie tego, jak Adele... wykonuje tatuaż. Jesteśmy ciekawi szczegółów powstania tego zdjęcia, a przede wszystkim tego, kto nosi wykonaną przez Artystkę dziarę.