ADELE POLSKA

25 – trzeci album studyjny brytyjskiej piosenkarki Adele. Wydawnictwo ukazało się 20 listopada 2015 roku nakładem wytwórni muzycznej XL Recordings. Tytuł albumu, podobnie jak dwa poprzednie 19 oraz 21, nawiązuje do wieku artystki w trakcie jego powstawania.

Promocję 25 rozpoczęto w październiku 2015 roku, wraz z premierą pierwszego promującego singla – „Hello”. 22 stycznia 2016 roku ukazał się drugi singel „When We Were Young”. Trzecią piosenką promującą wydawnictwo została, „Send My Love (To Your New Lover)”.

 

 

Lista utworów:

(w kolejności: numer na płycie, tytuł, twórcy utworu, producent, długość utworu)

 

1.

"Hello"

Adele AdkinsGreg Kurstin

Kurstin  4:55
2.

 

"Send My Love (To Your New Lover)"

 

Adkins, Karl Johan Schuster

Max Martin

Martin, Shellback  3:43
3. "I Miss You" Adkins, Paul Epworth Epworth  5:49
4. "When We Were Young" Adkins, Tobias Jesso Jr. Ariel Rechtshaid  4:51
5.

"Remedy"

Adkins, Ryan Tedder Tedder  4:05
6. "Water Under the Bridge" Adkins, Greg Kurstin Kurstin  4:00
7. "River Lea" Adkins, Brian Burton Danger Mouse  3:45
8. "Love in the Dark" Adkins, Sam Dixon Dixon  4:46
9. "Million Years Ago" Adkins, Greg Kurstin Kurstin  3:47
10. "All I Ask"

Adkins, Bruno MarsChristopher

"Brody" BrownPhilip Lawrence

The Smeezingtons  4:32
11. "Sweetest Devotion" Adkins, Epworth Epworth  4:12

Adele - "25"

Hello – pierwszy singel brytyjskiej piosenkarki Adele, promujący jej trzeci album, zatytułowany 25. Singel swoją premierę miał 23 października 2015 roku.

Piosenka otrzymała powszechne uznanie i głównie pozytywne oceny ze strony krytyków, którzy porównywali utwór do wcześniejszych wydawnictw Adele. „Hello” osiągnął międzynarodowy sukces, docierając do pierwszego miejsca listy przebojów w ponad 28 krajach, w tym m.in. w Wielkiej Brytanii, gdzie ma największą sprzedaż tygodniową od ostatnich trzech lat. W Stanach Zjednoczonych utwór zadebiutował na szczycie Billboard Hot 100, oraz jako pierwsza piosenka przekroczyła milion cyfrowej sprzedaży w czwartym tygodniu.

 

 

Data wydania: 23 października 2015r.

Format: digital download

Gatunek: soul

Długość: 4:55

Wytwórnia: XL Recordings

Produkcja: Greg Kurstin

CiekawostkiTeledysk w ciągu zaledwie 5 dni od premiery, pobił rekord w przekroczeniu 100 milionów wyświetleń na Vevo w jak najkrótszym czasie, pokonując singel Miley Cyrus – „Wrecking Ball. Trzy miesiące od premiery, klip przekroczył liczbę miliarda wyświetleń, dokonując tego najszybciej w historii.

 

"Hello"

When We Were Young drugi singel brytyjskiej piosenkarki Adele, promujący jej trzeci album, zatytułowany 25. Twórcami tekstu utworu są Adele oraz Tobias Jesso Jr., natomiast jego produkcją zajął się Ariel Rechtshaid. Singel swoją premierę miał 29 stycznia 2016 roku. Do utworu nie nakręcono teledysku, 17 listopada 2015 roku ukazała się wersja na żywo nagrana w The Church Studios.

 

Data wydania: 29 stycznia 2016r.

Format: digital download

Gatunek: pop, soul

Długość: 4:51

Wytwórnia: XL Recordings

Produkcja: Ariel Rechtshaid

Ciekawostki: Adele w jednym z wywiadów powiedziała, że to właśnie tn utwór jest Jej ulubionym z całej płyty "25"

 

"When We Were Young"

 

 

„Send My Love (To Your New Lover)” - utwór pierwotnie był zatytułowany „We Ain't Kids No More”. Jest to piosenka nagrana przez Adele, która znalazła się na jej trzecim albumie. Napisana przez Adele wraz z Maxem Martinem i Shellback. Został wydany jako trzeci singiel z 25 w dniu 16 maja 2016 r.. „Send My Love” to popowa piosenka z niezwykle rytmicznym dźwiękiem.  Adele opisała ją jako piosenkę „happy you lucky”, poświęcona jest byłemu chłopakowi. Piosenka spotkała się z pozytywną reakcją krytyków muzycznych, którzy uznali ją za jeden z wyróżniających się utworów 25.

 

 

Data wydania: 16 maja 2016r.

Format: digital download

Długość: 3:43

Wytwórnia: XL Recordings

Produkcja: Max Martin, Karl Johan Schuste

Ciekawostki: Piosenka została porównana do pracy Martina nad utworem „Can't Feel My Face” The Weeknd, ponieważ była „całkowicie nieoczekiwana" - w zupełnie innym stylu niż ten, do którego Adele nas przyzwyczaiła.

„Send My Love

(To Your New Lover)”

 

"Water Under The Bridge" to piosenka nagrana przez Adele na trzeci album studyjny - "25". Piosenka została napisana we współpracy z Gregiem Kurstinem.  Utwór został wydany jako czwarty i zarazem ostatni singiel "25" 4 listopada 2016 r., a został wysłany do radia 10 dni później. Adele w jednym z wywiadów potwierdziła, że „Water Under The Bridge” została napisana o jej związku z Simonem Koneckim: „To było coś w rodzaju związku, który nagle stał się naprawdę bardzo poważny, a potem trochę się przestraszył, a potem uświadomił sobie, że to musi to być to. To jest związek, w którym chcę być tak długo, jak to możliwe."

 

 

Data wydania: 4 listopada 2016r.

Format: digital download

Długość: 4:00

Wytwórnia: XL Recordings

Produkcja: Greg Kurstin

Ciekawostki: Jest to jedyny singiel z płyty "25", który nie doczekał się żadnego oficjalnego video.

„Water Under The Bridge"

Single z "25"