ADELE POLSKA

19 – debiutancki album studyjny brytyjskiej piosenkarki Adele. Album został wydany 28 stycznia 2008 roku, tydzień po singlu Chasing Pavements. Zadebiutował na pierwszym miejscu brytyjskiego notowania przebojow UK Albums Top 70. Płytę promowały 4 single – „Chasing Pavements”, „Hometown Glory”, „Cold Shoulder”, „Make You Feel My Love”. Adele również wyruszyła w trasę promującą album – „An evening with Adele”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tracklista wersja standardowa:

 1. „Daydreamer”
 2. „Best for Last”
 3. „Chasing Pavements”
 4. „Cold Shoulder”
 5. „Crazy for You”
 6. „Melt My Heart to Stone”
 7. „First Love”
 8. „Right as Rain”
 9. „Make You Feel My Love”
 10. „My Same”
 11. „Tired”
 12. „Hometown Glory”

 

Tracklista wersja rozszerzona:

 

Dysk 1.

 

1. Daydreamer

2. Best for Last

3. Chasing Pavements

4. Cold Shoulder

5. Crazy for You

6. Melt My Heart to Stone

7. First Love

8. Right as Rain

9. Make You Feel My Love

10. My Same

11.Tired

12. Hometown Glory

 

Adele - "19"

Data wydania: 28.01.2008r.
Nagrywany: 2007r.
Gatunek: Soul, Pop, R&B
Wytwórnia: XL Recordings, Columbia
Producenci: Jim Abbiss, Mark Ronson, Eg White
Dysk 2.

1. Chasing Pavements (Live At Hotel Cafe)
2. Melt My Heart to Stone (Live At Hotel Cafe)
3. That’s It, I Quit, I’m Movin’ On (Live At Hotel Cafe)
4. Crazy for You (Live At Hotel Cafe)
5. Right as Rain (Live At Hotel Cafe)
6. My Same (Live At Hotel Cafe)
7. Make You Feel My Love (Live At Hotel Cafe)
8. Daydreamer (Live At Hotel Cafe)
9. Hometown Glory (Live At Hotel Cafe)
10. Many Shades of Black – Performed by Adele and The Raconteurs

Hometown Glory – pierwszy singel brytyjskiej wokalistki Adele z jej pierwszego albumu studyjnego zatytułowanego 19. Utwór został wydany w Wielkiej Brytanii 22 października 2007 roku. W 2008 piosenka miała swoją reedycję jako czwarty singel. Adele napisała ten utwór w 10 minut po tym, kiedy jej matka próbowała przekonać ją do opuszczenia domu w Londynie i udanie się na studia.W 2007 roku „Hometown Glory” został wydany przez Jamiego T w jego wytwórni Pacemaker Recordings jako limitowana edycja singla winylowego; dostępnych było tylko 500 kopii. Na początku utwór nie odniósł sukcesu. Jednak po wydaniu albumu 19 piosenka była pobierana bardzo dużo razy, w związku z tym pojawiła się po raz pierwszy w notowaniu UK Singles Chart.

 

Data wydania: 22 października 2007

Format: Płyta drobnorowkowa, singel CD, Digital download

Gatunek: pop, soul

Długość: 4:31 (wersja albumowa)3:37 (wersja singlowa/radiowa)

Wytwórnia: Pacemaker Recordings, XL Recordings

Ciekawostki: W 2010 roku utwór dostał nominację do nagrody Grammy w kategorii Best Female Pop Vocal Performance

„Hometown Glory”

Chasing Pavements – drugi singel Adele z "19". Utwór został wydany w wersji digital w Irlandii 13 stycznia 2008 roku i zadebiutował na irlandzkiej liście przebojów na 26 miejscu. Po wypuszczeniu fizycznej wersji singel zajął pozycję siódmą i była to jego najwyższa pozycja w tym notowaniu. 20 stycznia utwór zadebiutował na drugim miejscu w brytyjskiej liście UK Singles Chart. W 2008 roku „Chasing Pavements” sprzedało się w Wielkiej Brytanii w ilości 280 tys. kopii, tym samym plasując się na 27. miejscu najlepiej sprzedających się singli roku. Lewa strona singla „That’s It. I Quit. I’m Movin’ On.” jest coverem piosenki Sama Cooke’a w wersji akustycznej. Utwór jest pierwszą piosenką Adele, która pojawiła się na prestiżowej liście Billboard Hot 100. „Chasing Pavements” wygrał nagrodę Grammy w kategorii Najlepszy żeński występ pop. Poza tym był nominowany w kategorii Nagranie Roku oraz Piosenka Roku.

 

Data wydania: 11 stycznia 2008

Format: Singel CD, Digital download

Gatunek: pop, soul, blues

Długość: 3:30

Wytwórnia: XL Recordings

Nagrywany: Compass Point Studios w Nassau, Bahamy w 2007 roku

Ciekawostki: Utwór został wykorzystany w trzech odcinkach serialu Życie w Hollyoaks, a także w filmie Wild Child. Zbuntowana księżniczka czy w serialu  90210

„Chasing Pavements”

Cold Shoulder – trzeci singel brytyjskiej wokalistki Adele z jej pierwszego albumu studyjnego zatytułowanego 19. Utwór został wydany w wersji digital w Irlandii 30 marca 2008, natomiast w Wielkiej Brytanii dzień później. W utworze gra były basista Jamiroquai, Stuart Zender, który jest częścią zespołu Ronsona. 8 lutego 2008 roku Adele zaśpiewała tę piosenkę w programie Friday Night with Jools Holland. 18 października 2008 roku pojawiła się i zaśpiewała ją w Saturday Night Live. Remix stworzony przez Basement Jaxx jest dostępny w wersji digital oraz airplay.

 

Data wydania: 28 kwietnia 2008

Format: Singel CD, Digital download

Gatunek: pop, soul, R&B, funk

Długość: 3:42 (wersja albumowa)3:15 (wersja singlowa)

Wytwórnia: XL Recordings

Nagrywany: Compass Point Studios w Nassau, Bahamy

Ciekawostki:To jedyna piosenka na albumie wyprodukowana przez Marka Ronsona.

„Cold Shoulder”

W 2008 roku Adele wykonała cover utworu Boba Dylana. Adele nagrała ten utwór na prośbę swojego managera Jonathana Dickinsa. Piosenka znalazła się na debiutanckim albumie artystki. 3 listopada 2008 roku utwór został wydany na singlu jako piąty i zarazem ostatni z 19. Szybko wspiął się na miejsce 26 listy UK Singles Chart.Piosenka została użyta w serialu Waterloo Road, a także Pogoda na miłość, Zaklinacz dusz, Parenthood czy Against the Wall. 21 kwietnia 2011 utwór został użyty w serialu Życie w Hollyoaks, natomiast 7 lipca tego samego roku w odcinku finałowym serialu Kości i EastEnders.Po wydaniu singel zajął miejsce 26 na irlandzkiej liście Irish Singles Chart, jednak po wyemitowaniu jednego z odcinków X-Factor, 1 października 2010 roku utwór wrócił na miejsce 8, by ostatecznie zająć miejsce 5.

 

Data wydania: 27 października 2008

Format Singel CD, Płyta drobnorowkowa, Digital download

Gatunek pop, soul

Długość 3:32

Wytwórnia XL Recordings

Ciekawostki: 9 sierpnia 2011 roku w Vancouver, podczas drugiej trasy koncertowej, Adele zadedykowała ten utwór zmarłej 23 lipca Amy Winehouse; był to bowiem pierwszy koncert Adele po śmierci Winehouse.

"Make You Feel My Love"

Single z "19"