ADELE POLSKA

Adele w swoim wpisie na Instagramie zachęca wszystkich do dołączenia dzisiaj wieczorem do spotkania upamiętniającego ofiary pożaru wieżowca Grenfell Tower. Najprawdopodobniej sama Artystka również pojawi się na tej uroczystości.

 

Przypomnijmy, pożar wieżowca Grenfell Tower, wybuchł dokładnie trzy lata temu - tj. 14 czerwca 2017 w Londynie, w dzielnicy Kensington. Pierwsze zgłoszenie o pożarze odebrano o godzinie 0:54 czasu brytyjskiego. Budynek miał ponad 67 metrów wysokości, a według relacji dwóch mieszkańców, pożar wybuchł w rejonie czwartego piętra, Pod koniec czerwca 2017 podano, że przyczyną pożaru była uszkodzona lodówka. Ogień błyskawicznie rozprzestrzenił się i w ciągu kilkunastu minut objął wszystkie 24 piętra budynku. W pożarze zginęły 72 osoby, a ranne zostały 74. Wielu mieszkańców budynku wciąż uznaje się za zaginionych.

 

 

Jak pamiętamy, w pierwszą rocznicę tragedii Adele pojawiła się na koncercie, oddając tym samym hołd tragicznie zmarłym mieszkańcom Grenfell. Brytyjka bardzo mocno przeżyła tę tragedię i co roku stara się wspierać wszelkie inicjatywy Grenfell United związane z upamiętnieniem ofiar pożaru.

 

 

Transmisja na oficjalnym profilu Grenfell United na serwisie YouTube rozpocznie się dzisiaj (tj. 14.06.2020) o 6pm (19:00 w Polsce). Na kanale organizacji zaplanowana została również transmisja na żywo o 10.30 pm (23:30 w Polsce). Jak podaje strona, odbędzie się wówczas symboliczne zapalenie zielonego światełka przez uczestników transmisji, aby móc zjednoczyć się w tym momencie.

 

 

 

Zachęcamy do przyłączenia się do tej uroczystości za pośrednictwem Internetu. Poniżej znajdziecie link do kanału Grenfell United, gdzie odbędą się wszystkie zaplanowane transmisje.

 

Link do kanału Grenfell United

 

 

 

 

 

IK

 

Adele zachęca do wzięcia udziału w uroczystości upamiętniającej ofiary pożaru Grenfell Tower

14 czerwca 2020