ADELE POLSKA

25 maja 2020 roku w USA zginął George Floyd, czarnoskóry mężczyzna. Powodem była agresywna interwencja policjanta, który nie reagował na błagania mężczyzny, że nie może oddychać. W wyniku tego od 26 maja zaczęły wybuchać protesty w Stanach Zjednoczonych.

 

Sprawa ta poruszyła ludzi na całym świecie i zaczęła być szeroko komentowana w mediach publicznych. Również Adele postanowiła się do niej odnieść, używając do tego celu mediów społecznościowych.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

George Floyd’s murder has sent shockwaves around the world, there are countless others that haven’t. Protests and marches are happening all over the globe simultaneously and only gaining momentum. So be righteously angered but be focused! Keep listening, keep asking and keep learning! It’s important we don’t get disheartened, hijacked or manipulated right now. This is about systematic racism, this is about police violence and it’s about inequality. And this isn’t only about America! Racism is alive and well everywhere. I wholeheartedly stand in solidarity with the fight for freedom, liberation and justice ♥️ #blacklivesmatter #georgefloyd #saytheirnames

Post udostępniony przez Adele (@adele)

 

 

„Bądźmy rozgniewani, ale skupieni. Słuchajmy, pytajmy i wyciągajmy wnioski. Ważne jest, abyśmy nie zniechęcili się, ani nie zostali zmanipulowani w tej chwili.” – pisze Adele.

 

Dalej artystka wspomina o nierównym traktowaniu ludzi o innym kolorze skóry, które nadal ma miejsce. „Chodzi o systematyczny rasizm, dotyczy przemocy policyjnej i nierówności. I to nie dotyczy tylko Ameryki! Rasizm żyje i ma się dobrze wszędzie".  Na końcu swojego wpisu Adele jasno dała Nam do zrozumienia, po której stronie stoi. „Z całego serca solidaryzuję się z walką o wolność, wyzwolenie i sprawiedliwość ♥”.

 

 

 

JB

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adele zabiera głos w sprawie rasizmu

02 czerwca 2020